Hledání

Popis měřičů laku

Úvod :

Není těžké si představit, jaká nebezpečí na nás číhají, jezdíme-li v opravovaném vozidle :
•    časté praskání čelního skla
•    stáčení vozu na levou nebo pravou stranu
•    absence řádně kontrolované deformační zóny
•    vznik koroze apod.
•    při vážné nehodě rozbití vozu na kusy

Do Česka je dennodenně dováženo velké množství bouraných vozů s deformovanou střechu a jinými nosnými díly karoserie, které nejsou vhodné k provozu. Samozřejmě české zlaté ručičky dovedou opravou i auto po srážce s vlakem na vůz s malou oděrkou. Nenechte se šidit prodejci ojetých aut, nenechte se přesvědčit k nákupu vozu, který bude ohrožovat život váš i vaší rodiny! Mějte na paměti, že tyto vozy jsou dováženy na nejnižší náklady a často spojovány z několika kusů!

Co vše je možno s měřiči či testery laku zjistit ?
Neoriginální díly karoserie

Často se stává, že automobily po nehodě mají vyměněny díly karoserie za nové, to znamená, že daný díl byl silně poškozen nehodou bez možnosti efektivní opravy karosářskou technologií s následným tmelením. Díl byl tedy vyměněn za neoriginální. Jak toto zjistit ? Zásada je jednoduchá. Nikdy na jiném dílu karoserie není vrstva laku stejně silná jako od výrobce. Na neoriginálním dílu je vždy vrstva laku tenčí a méně odolná proti korozi. Stačí jen odebrat vzorek tloušťky z dílu karoserie, který nebyl nikdy lakován a porovnat s jinými díly.

Tmelená místa

Jestliže je jakýkoli díl karoserie na vozidle opravován tmelením, tester jej odhalí. Během jediné minuty si otestujete celý automobil.

Místa lakovaná 2x a více

Jestliže je díl lakovaný dvěmi vrstvami laku, měřič i tester je schopen to odhalit. Budete k tomu potřebovat trochu času (pro zkušené cca. 10 vteřin), protože měření musí být přesné. Tester je konstruován tak, že je schopen odhalit i sebemenší rozdíl v tloušťce izolace mezi vrstvou
Kradená vozidla

Pokud se jedná o přeražené nebo převařené identifikační znaky.  
Vždy existuje riziko koupě kradeného vozidla. Samozřejmě je tu možnost zaplatit specializované firmě, která precizně zjistí, jestli auto, které kupujeme, pochází z legálního zdroje, ale to jsou jen další výdaje navíc.
Velmi jednoduchou metodou je otestování VIN karoserie.  Přiložíme tester či měřič v okolí pole VIN a zjistíme, zda se v jeho okolí nachází vrstva tmelu, či nikoli. Pokud ano, máme jistotu, že do identifikátoru bylo zasahováno a s autem nemusí být vše v pořádku.

Zjistit zda je vozidlo kradené, zvládne téměř i dítě.Zde uvádíme pro ukázku videa, která ukazují problematiku, kterou námi prodávané přístroje řeší :

- nádherné vozidlo, ale ze dvou (zde)
- bezproblémově vypadající stříbrný Focus, ale po neodborné opravě nosných částí versus neopravovaný Focus (zde)Veškeré zde prodávané přístroje nejen prodáváme, ale i denně používáme pro úkony uvedené v našich službách.